3b w Manufakturze Słodyczy

W marcu klasa 3 b wybrała się na warsztaty edukacyjne pn. „Od ziarenka do tabliczki”, które odbyły się w Manufakturze Słodyczy „Magia Karmelu”. Uczniowie mieli możliwość poznania kolejnych etapów produkcji czekolady, oglądając prezentację multimedialną. Zaznajomili się również z nazwami zawodów związanych z procesem powstawania czekolady. Dzieci miały okazję, by spróbować prawdziwych ziaren kakaowca oraz skosztować oryginalnej czekolady do picia. Jednak najwięcej emocji przysporzyło własnoręczne wykonanie wymarzonej tabliczki czekolady z ulubionymi dodatkami. Na zakończenie warsztatów, każdy uczestnik otrzymał Dyplom Młodego Czeladnika. Odwiedziny w Manufakturze były niezapomnianym przeżyciem dla dzieci.

Ewa Nowak