Świetlicowe zabawy

Serdecznie dziękujemy Rodzicom, którzy podarowali świetlicy SP1 puzzle, gry i klocki Lego. Sprawiły one dzieciom wiele radości podczas układania, konstruowania i zabawy.

Wszyscy wiemy, że układanie puzzli uczy koncentracji, a także skupienia się na jednym zadaniu. Dzięki budowaniu z klocków dziecko ma możliwość doświadczenia sprzężenia zwrotnego między tym, co zaplanowało, co sobie wyobraziło, a rzeczywistym obiektem. Uczy się planować i realizować swoje zamierzenia. Gry planszowe powodują, że dziecko rozwija się zarówno w sferze fizycznej, doskonaląc sprawność motoryki małej i dużej, jak i umysłowej ucząc się czytać, liczyć, zapamiętywać, kojarzyć fakty itp.

Od marca w naszej świetlicy szkolnej pracuje p. Maciej Życiński – instruktor gry w bilard, który często zabiera dzieci na dodatkowe lekcje gry w bilard.

kierownik świetlicy
Agnieszka Rycombel