Konkurs plastyczny „Kielce – Moje Miasto w 2023 roku” – wyróżnienia dla uczennic naszej szkoły

Serdeczne gratulacje dla uczennic naszej szkoły – Małgosi Adydan z kl. 4a i Malwiny Michalskiej z kl. 1b. W dn. 7 marca br. na uroczystości w Urzędzie Stanu Cywilnego UM Kielce, otrzymały one wyróżnienia w konkursie plastycznym „Kielce – Moje Miasto w 2023 roku” i odebrały dyplomy i nagrody z rąk Prezydenta Miasta Bogdana Wenty.

Do konkursu zostało zakwalifikowanych ponad 300 prac. Oceniło je jury w składzie: dr Joanna Biskup-Brykczyńska, artysta plastyk, scenograf, ilustrator, pedagog, nauczyciel w Młodzieżowym Domu Kultury w Kielcach, Ewa Chabielska–Tyndyk, p.o. dyrektora Wzgórza Zamkowego, Dariusz Detka, dyrektor Wydziału Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Kielce oraz Matylda Sobczyk – magister plastyki. Jury wybrało do finału tylko 19. osób, których prace uznano za najlepsze w konkursie.

„– Widać, że konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem. Liczę, że w przyszłym roku znów wiele młodych osób pokaże swoje plastyczne zdolności. Podobnie jak w ubiegłym roku jednym z głównych motywów jest zieleń i szeroko pojęta ekologia. Dzieci dostrzegają swoje otoczenie. Myślę, że poruszana w tych pracach tematyka dotyka zagadnień istotnych nie tylko dla naszego regionu, ale dla młodych ludzi z całego kraju” – powiedział Prezydent Kielc, Bogdan Wenta w wywiadzie dla Radia Kielce.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy Małgosi i Malwince i mamy nadzieję, że w przyszłym roku również inni uczniowie naszej szkoły chętnie ilicznie wezmą udział w konkursie.

Marzena Kwiecień