III Wojewódzki Konkurs „Ökomode – ekologiczna moda niemieckiego obszaru językowego” dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych

I etap za nami… Miło nam poinformować, że konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród młodzieży oraz kadry nauczycielskiej, ponieważ do pierwszego etapu zostało zakwalifikowanych aż 145 uczniów z całego województwa świętokrzyskiego.
Dnia 09.03.2023 r. wszyscy uczestnicy, również z naszej szkoły, przystąpili do napisania testu konkursowego, w którym musieli wykazać się znajomością gramatyki oraz ogólną wiedzą ekologiczną w zakresie języka niemieckiego.

Wyniki I etapu zostaną ogłoszone w przyszłym tygodniu, a my jako organizatorzy bardzo cieszymy się, że wśród dzieci ze szkół podstawowych jest tak wysoka świadomość i zainteresowanie nauką języka obcego. Dzięki udziałowi w konkursie „Ökomode” młody człowiek nie tylko rozwija intelekt, poszerza horyzonty myślowe, obcuje z inną kulturą, ale także może wykazać się kreatywnością.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i trzymamy mocno kciuki! – Wir drücken die Daumen!.

Katarzyna Sikora – Gorzelańczyk
Anna Stradomska