Klasa 5b w  Centrum Edukacji Medialnej

W grudniu przyszła pora na wizytę klasy 5b w Centrum Edukacji Medialnej, które mieści się w siedzibie Polskiego Radia Kielce.

Najpierw uczniowie zwiedzali Radio Kielce: weszli do newsroomu, studia emisyjnego, nagrali audycję sportową a co najważniejsze byli gośćmi audycji porannej na antenie Radia Kielce NA ŻYWO!!!

Klasa 5b poznała również historię radia, dowiedziała się jak zmieniła się technika radiowa na przestrzeni ostatnich dekad. Specjaliści pokazali dzieciom, jak przygotowywano materiały radiowe na taśmach, oraz dla kontrastu, proces przy użyciu najnowocześniejszej technologii cyfrowej. Uczniowie mieli także okazję zapoznać się z nowoczesnymi technologiami wizualnymi np. wyświetlanie interaktywnych obrazów na ekranie z pary wodnej czy rozszerzoną rzeczywistość.

Z kolei w specjalnym studiu, co poniektórzy uczniowie mogli sprawdzić się jako spikerzy wiadomości lub prezenterzy pogody. Bardzo dziękuje Centrum Edukacji Medialnej za zorganizowanie wspaniałych i wartościowych warsztatów.

Wychowawczyni klasy 5b

Paulina Kondracka