Mistrzostwa Świata w Bilard 9-bil

Od 1 do 5 lutego 2023 roku w Kielcach byliśmy świadkami wielkiego wydarzenia! Najlepsi bilardziści na świecie przybyli do Polski, aby walczyć o tytuł mistrza świata w ciągu pięciu dni pełnych akcji.

Podczas Mistrzostw Świata w Bilard 9-bil wielu uczniów naszej szkoły, wraz z rodzicami, kibicowali polskim zawodnikom. Wspierali ich nie tylko swoją obecnością, ale chętnie z nimi rozmawiali i prosili o autografy. Dzieci z klas bilardowych mogły obserwować doświadczonych graczy, ich gra wzbudzała w nich ogromne zainteresowanie i podziw.

Wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu „Jedynka”, pod nadzorem p.Marty, ks.Konrada i nauczycieli SP1, pomagali w organizacji tak dużego wydarzenia. Dzielnie i wytrwale stali na swoich stanowiskach.

Mistrzostwa Świata w Bilard 9-bil były sankcjonowane przez WPA (Światową Federację Bilardową) zorganizowane przez Matchroom Multi Sport wspólnie z Polskim Związkiem Bilardowym. Mistrzem Świata został Francisco Sanchez Ruiz z Hiszpanii. Gratulujemy!

To dla nas była wielka radość móc oglądać emocje płynące prosto z serca!

dyr. Żaneta Szczepaniak
ks. Konrad Walerczak