Język niemiecki – projekt „Deutsch mit Socke”

Na zajęciach rozwijających zainteresowania i uzdolnienia z języka niemieckiego (Koło z języka niemieckiego prowadzone przy współpracy z Goethe-Institut, projekt „Deutsch Plus”) uczniowie klasy 1 A wzięli udział w projekcie „Deutsch mit Socke” („Niemiecki ze Skarpetką”). W ramach projektu dzieci poznały sympatycznych bohaterów cyklu filmów prezentowanych przez niemiecką telewizję WDR i polecanych przez Instytut Goethego w Polsce. Bohaterami odcinków są: młoda kobieta Esther i pacynka Socke – czerwona skarpetka.

Celem projektu jest zachęcenie dzieci do nauki języka niemieckiego poprzez wprowadzenie elementów teatralnych. Projekt był realizowany od września do stycznia oraz będzie kontynuowany w drugim semestrze.

Dzięki spotkaniom z bohaterkami filmików uczniowie klasy 1 A poznali i szlifowali podstawowe pytania i odpowiedzi w języku niemieckim, nazwy kolorów i liczebniki świetnie się przy tym bawiąc.

Projekt realizuje Katarzyna Sikora – Gorzelańczyk

nauczyciel języka niemieckiego