Laboratorium przyszłości w świetlicy SP1

W grudniu na zajęciach w świetlicy szkolnej uczniowie budowali, konstruowali i układali różne klocki, zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Dzieci uwielbiają. Jest to fakt, który został wielokrotnie potwierdzony zarówno obserwacjami rodziców, jak i profesjonalnymi badaniami poważnych instytucji naukowych. Nie ma znaczenia, czy wykonane są one z plastiku, metalu czy drewna. Możliwość tworzenia własnych modeli jest dla dzieci, a czasem też dla dorosłych, doskonałą formą spędzania wolnego czasu. Pełnią też doskonałą rolę edukacyjną.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Agnieszka Rycombel