Certyfikat dla szkoły za udział w międzynarodowej kampanii„Milion dzieci modli się na różańcu”

„Milion dzieci modli się na różańcu” to inicjatywa Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Wszyscy jesteśmy wezwani, by szukać dróg do zjednoczenia ludzkości w wyjątkową rodzinę, w której różnice postrzegane są jako bogactwo doświadczeń i nie prowadzą do wrogości. Wołanie o pojednanie i sprawiedliwy pokój słychać dziś szczególnie na terenie okupowanej Ukrainy. Duchowym źródłem pokoju serc jest modlitwa różańcowa, do której jesteśmy zaproszeni szczególnie w październiku.

Na to zaproszenie do różańca odpowiedzieli uczniowie naszej szkoły, którzy aktywnie włączyli się w kampanię odmawiając różaniec na katechezie i w kościele. Wyjątkowym zaangażowaniem wyróżniały się dzieci z klas trzecich, które w tym roku szkolnym przygotowują się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.

Modliliśmy się za ubogich, cierpiących i prześladowanych. Certyfikat otrzymany dla szkoły za udział w kampanii nie oznacza końca naszych duchowych wysiłków. Pragniemy, aby stał się nową inspiracją i zachętą nie tylko dla dzieci, ale także dla całych rodzin.

Katecheci SP1