Zaczytana świetlica

Już w miesiącu wrześniu świetlica szkolna rozpoczęła cykl zajęć czytelniczych rozpoczynających się od Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, który przypadł na 29 września. Była to jednak data umowna, gdyż nasi uczniowie w każdym tygodniu bardzo chętnie słuchają głośnego czytania i sami się w nie angażują. Ćwiczą przy tym: dobrą  dykcję, płynność i wzbudzają w sobie zamiłowanie  do głośnego czytania.

W ostatnim czasie głośno czytane były następujące książki: ,, Razem ze słonkiem” Marii Kownackiej cz.5 -,, Jesienna szaruga”, ,,100 % ciekawostek ” pr. zbiorowa – ciekawostki o planetach, zjawiskach przyrody, zwierzętach, a nawet o  kosmosie, ,, Bajkowy świat małych odkrywców” GE S.A., ,,Rady nie od parady” Małgorzaty Strzałkowskiej.

Dlaczego warto czytać?

– czytanie uczy poprawnego języka, poszerza zasób słów,

– rozwija wyobraźnię,

– ćwiczy pamięć, poprawia koncentrację,