„Plecak dla bezdomnego” – przygotuj, zapakuj i przynieś!

Podobnie jak w poprzednich latach chcemy pomagać ludziom ubogim i bezdomnym. W tym roku, w miesiącu listopadzie zaproszeni jesteśmy przez Caritas Kielce, do włączenie się w akcję charytatywną „Plecak dla bezdomnego”.

Chodzi tu o przygotowanie gotowego plecaka wraz z niezbędnym wyposażeniem, którego przykładowa lista znajduje się na plakacie tejże inicjatywy i  w punkcie 4. (niżej w notatce).

Zapraszamy całą społeczność naszej Szkoły – zawsze gotowej do charytatywnej pomocy ludziom potrzebującym – do czynnego zaangażowania się w akcję.

Jak możemy się włączyć w akcję „Plecak dla bezdomnego”?

1. Można przygotować gotowy plecak zakupiony lub używany
    w dobrym stanie wraz z zakupionym (lub używanym, nie potrzebnym nam wyposażeniem) –  indywidualnie; w kilka osób, czy klasowo (np. 1, 2, 3, czy więcej plecaków).
  2. Gotowy plecak, czy gotowe plecaki przynosimy do szkoły
    i składamy je w przygotowanych pudełkach
    przy wejściu głównym budynku szkoły (zaznaczamy kto i z jakiej klasy przyniósł gotowy plecak).
  3. Można „taki plecak, czy plecaki pakować klasowo” na przykład na lekcji wychowawczej, robiąc sobie pamiątkowe zdjęcie.
  4. Oto przykładowa lista niezbędnych rzeczy, które dobrze by było, żeby znalazły się w „plecaku dla bezdomnego” (plecak dla mężczyzny lub dla kobiety – można to zaznaczyć karteczką)

nowy termos lub używany w dobrym stanie, skarpetki, czapka, rękawiczki, bielizna męska lub damska, środki opatrunkowe, latarka, baterie, chusteczki higieniczne, coś słodkiego itp.

• Zebrane plecaki w szkole – przez naszych Wolontariuszy – zostaną przekazane do Diecezjalnego Centrum Wolontariatu (ul. Mała 17/3).

Akcja charytatywna trwa do 30 listopada!

Pierwsze przekazanie plecaków dla bezdomnych odbędzie się

13 listopada (Dzień Ubogich)

Dziękujemy z góry za każdy przygotowany plecak dla bezdomnego!

Szkolne Koło Wolontariatu „JEDYNKA”

Wychowawcy klas I-VIII