96 Tydzień misyjny i Wolontariat misyjny

Kolejny, już 96 Tydzień Misyjny (23-29 października 2022) w Kościele pod hasłem: „Będziecie Moimi świadkami” udało się nam dobrze przeżyć zarówno w parafii św. Józefa Robotnika, jak i w naszej Szkole w ramach lekcji religii.

Przez ten tydzień na nowo odkrywaliśmy prawdę o tym, że BÓG, który JEST MIŁOŚCIĄ PRAGNIE ZBAWIENIA każdego człowieka i doprowadzić go do PRAWDY o tym zbawieniu, którą JEST SAMA OSOBA JEZUSA CHRYSTUSA!

Misja JEZUSA stała się misją Kościoła i każdego ochrzczonego, zarówno dorosłego, jak i dziecka.  Jest ona wciąż aktualna. Świat wciąż jest duży, ma pięć wielkich kontynentów (pięć kolorów na misyjnej mapie świata), a misjonarzy nie jest bardzo wielu. Potrzeba odkryć, że ja także, wszyscy wierzący w JEZUSA; dzieci, młodzież, dorośli, starsi, zdrowi i chorzy, wszyscy możemy podjąć małą cząstkę w Misji Jezusa i Kościoła.

JEZUS przyszedł dla każdego z nas ludzi, choć nie wszyscy jeszcze o NIM słyszeli i nie wszyscy GO jeszcze przyjęli do serca i życia!

Modlitwą, różańcem misyjnym, małą ofiarą trudu nauki, czy pracy, przez wolontariat misyjny mogę również pomóc komuś poznać JEZUSA!

Przykład:  Helena Kmieć –  Wolontariuszka misyjna, męczennica, kandydatka na ołtarze:  https://youtu.be/QzUUrBb7KWE

Wszyscy święci i błogosławieni świadczą o Jezusie, wcześniej świadczyli na ziemi, a teraz w Niebie. Dołączmy i my do nich, krocząc za Jezusem na co dzień, i głosząc Go innym, aby kiedyś też z Nim i innymi, których do Niego doprowadziliśmy, znaleźć się w Niebie.

Misje to między innymi:

M  – jak MIŁOŚĆ BOŻA (BÓG KOCHA każdego człowieka)

I    – jak Inni (bracia i siostry)

S   -jak Serce (otwarte dla Jezusa i drugiego człowieka)

J   jak JEZUS (Centrum, Źródło i Szczyt MISJI)

– jak Ewangelia (Dobra Nowina-Wiadomość o JEZUSIE)

ks. Konrad Walerczak, ks. Dariusz Węgrzyn i inni „Mali Misjonarze”