„Walizka z historią”

24 października 2022 r. uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez pracownika Muzeum Historii Kielc, panią Iwonę Grabczak. Po krótkim wyjaśnieniu, opisującym muzeum oraz jego specyfikę, pani Iwona, w białych rękawiczkach, jakie obowiązują pracowników muzeum pracujących z eksponatami, otworzyła tajemniczą walizkę. W tekturowej walizce znajdowały się przedmioty, które przeniosły dzieci w minioną epokę do starej szkoły, do domu pradziadków, czy dawnego zakładu pracy. W środku były przedmioty związane z codziennym życiem m.in. ochraniacze na buty, składany wieszak, maszynka do robienia makaronu, przedmioty związane z higieną, przedmioty związane ze szkołą: zeszyt z notatkami, piórko z obsadką, kałamarz, suszka, tablica dydaktyczna. Pani Iwona objaśniała do czego służył dany przedmiot i kto się nim posługiwał. W trakcie zajęć dzieci poznały terminy: muzeum, eksponat, wystawa, kolekcja oraz słownictwo związane z tymi przedmiotami a także nazwy zawodów ludzi, którzy się nimi posługiwali w pracy. Podczas spotkania uczniowie wykonali symboliczną walizkę.

Dziękujemy pani Iwonie Grabczak za interesujące zajęcia.

Wychowawcy klas pierwszych:
Elżbieta Lis, Kinga Kozieł, Agnieszka Siwek