Wycieczka Wolontariuszy do Sejmu i Senatu w Warszawie – 17 X 2022

Z  wielką radością 25 przedstawicieli naszego Szkolnego Koła Wolontariatu „JEDYNKA” z klas ósmych wraz z jego opiekunem,
ks. Konradem Walerczakiem i p. Dyrektor Żanetą Szczepaniak uczestniczyło
w wycieczce do Warszawy z głównym celem zwiedzenia Sejmu i Senatu RP.

Wycieczka była nagrodą dla Wolontariuszy za ich ogromne zaangażowanie w poprzednim roku szkolnym w różnorakie inicjatywy wolontariackie, a szczególnie w POLA NADZIEI 2021/2022.

Nagrodę-wycieczkę zasponsorował p. Krzysztof Słoń, senator RP. Oprócz naszej Szkoły, wyróżnione zostały jeszcze tylko dwie inne Szkoły z regionu Województwa Świętokrzyskiego.

Głównym Organizatorem wycieczki była p. Dominika Borkowska, koordynator Wolontariatu Hospicyjnego w DCW w Kielcach.

Po niecodziennej, pełnej wrażeń wizycie w Sejmie i Senacie, i smacznym „sejmowym” obiedzie, Wolontariusze mieli jeszcze popołudniową atrakcję wzięcia udziału w historycznej grze terenowej przy Pałacu Jana III Sobieskiego na Wilanowie.

ks. Konrad Walerczak, opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu „Jedynka”, p. Dyrektor SP nr 1 Żaneta Szczepaniak