PARTS OF A TREE w klasie 2B

Na zajęciach dwujęzycznych, kontynuując tematykę edukacji przyrodniczej w klasie 2B, uczniowie zapoznali się z częściami drzewa w języku angielskim. Śpiewały piosenkę „A tree song” według metody TPR (Total Physical Response), która polegana uczeniu nowych słów i zwrotów poprzez ruch i zachęcanie dziecka do wykonywania ciałem czynności zgodnych z usłyszanym poleceniem. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny w języku angielskim na temat funkcji jakie spełniają poszczególne części drzewa. Korzystaliśmy z tablicy interaktywnej, na której wykonywaliśmy zadania związane z tematyką lekcji. Moi podopieczni nauczyli się czytać wierszyk o drzewach a na koniec zajęć wykonali mini lapbook-i, dzięki którym będą mogli w ciekawy sposób utrwalać nowo zdobyte słownictwo.

Marta Okopień