Poznajemy zawody – Z wizytą w pracowni krawieckiej

W obecnych czasach na rynku pracy bardzo ważne są własne pomysły i kreatywność. Aby poznać zawody, które tego wymagają, uczniowie klasy 2a odwiedzili zakład krawiecki „Sukienka” zlokalizowany na naszym osiedlu.

Każdy może kupić ubranie w sklepie, ale tylko kreatywni sami je projektują, lub zlecają to zadanie prawdziwym fachowcom. Są nimi niewątpliwie jego właścicielki. Pokazały one dzieciom, jak wygląda projektowanie i szycie odzieży od pomysłu do końcowego efektu. Uczniowie mieli możliwość zasiąść przy profesjonalnej maszynie i uruchomić ją. Mierzyć centymetrem krawieckim i sprawdzić wagę specjalnego żelazka – innego niż zwykle używanego w domu. Na koniec kilkoro uczniów zadeklarowało chęć bycia w przyszłości designerem w dziedzinie mody lub zająć się krawiectwem. Życzymy im spełnienia marzeń.

Dziękuję za współpracę w organizacji wycieczki p. Michalinie Foremskiej

Zdjęcia – p. Daria Malicka