Wyjście klasy 7a

Dnia 6 października klasa 7a wraz z wychowawcą wybrała się na spacer oraz do kina. Pogoda nam sprzyjała. Mogliśmy się cieszyć złotą polską jesienią. Po drodze zatrzymaliśmy się przy pomniku patrona szkoły Stanisława Staszica oraz równie zasłużonego dla rozwoju polskiego przemysłu Eugeniusza Kwiatkowskiego. Po przypomnieniu najważniejszych faktów z życia S.Staszica udaliśmy się do kina na film „Orlęta Grodno 39” prezentowany w ramach „kina na temat”. Przed seansem obejrzeliśmy wprowadzenie prezentujące tło historyczne wydarzeń filmowych. Po tym wstępie rozpoczął się seans. Obraz przedstawiał historię heroicznej walki w tym cywilnych mieszkańców Grodna, w dużej mierze harcerzy i młodzieży szkolnej, z rosyjskim najeźdźcą. Uczniowie mieli możliwość obserwować dramatyczne wydarzenia oczami nastolatka – głównego bohatera Leona. Była to niezwykła lekcja historii.

Anna Mazur – wychowawca 7a