Wycieczka kl 8c i 7a do Sandomierza

W dniu 8 i 9 czerwca uczniowie klas VIII C oraz VIIA ­­udały się na wycieczkę do Sandomierza.

Dzień pierwszy zaczął się od zwiedzenia Zbrojowni Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej, w której uczniowie mogli obejrzeć stroje rycerzy oraz wziąć udział w żywej lekcji historii poprowadzonej przez przewodnika. Kolejną atrakcją było Muzeum Świat Ojca Mateusza; wystawa figur woskowych oraz autentyczna scenografia poświęcona popularnemu serialowi Ojciec Mateusz, dzięki czemu uczniowie mogli poczuć się jak na prawdziwym planie filmowym. Po krótkiej przewieudaliśmy się do bazyliki katedralnej pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Na zakończenie dnia odbyło się ognisko, przy którym uczniowie dzielili się wrażeniami oraz opowiadali ciekawe historie.

Następnego dnia młodzież miała okazję zwiedzić gotycką Bramę Opatowską z drugiej połowy XIV wieku. Na jej szczycie znajdował się punkt widokowy, z którego rozciągał się piękny widok na miasto oraz Wisłę. Widok zachwycił nas tak bardzo, że zdecydowaliśmy się na rejs statkiem. Wyjazd był bardzo udany i pełen wrażeń.

Urszula Sodel

Patryk Kozieł