POLA NADZIEI 2022 – Żonkilowe podziękowanie i dwa zaproszenia!

Piękne żółte żonkile z „Pola nadziei” przed budynkiem naszej „JEDYNKI” i dwóch „Pól nadziei” sprzed budynku parafialnego św. Józefa, oznaczonych nowymi, docelowymi i zarazem bardzo wymownymi tablicami, zostały rozdane jako małe podziękowania za stałą, całoroczną pomoc na rzecz Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty (na przykład: zbieranie plastikowych nakrętek, hojność serca w czasie organizowanych zbiórek pieniężnych, kwest)

Symbolicznymi kwiatami nadziei jako mała niespodzianka od naszych twórczych Wolontariuszy, zostali obdarzeni nauczyciele i pracownicy naszej SP nr 1, jak również dzieci z młodej scholi parafialnej „W niebo głosy”. Oprócz tego, z pięknych, świeżych żonkili zostały zrobione dwa duże bukiety, które zostały złożone w darze do kościoła św. Józefa (zob. zdjęcia).

Korzystając z okazji tego materiału, pragniemy zaprosić Wszystkich Dobroczyńców i Sympatyków naszego kieleckiego Hospicjum do udziału w dwóch wydarzeniach, które będą miały miejsce w najbliższą niedzielę, 22 maja.

Pierwsze wydarzenie to zaproszenie na Eucharystię niedzielną, w par. św. Józefa Robotnika w Kielcach i posłuchanie homilii i świadectwa ks. Prałata Stanisława Słowika, Dyrektora Caritas Kielce, który w ramach inicjatywy POLA NADZIEI 2022, chce skierować do nas słowo wielkiego podziękowania za stałą pomoc na rzecz Hospicjum, także za udział w trwającej podczas tej niedzieli w parafii, kwesty na Hospicjum, w którą będą zaangażowani nasi Wolontariusze z „JEDYNKI”.

Drugie wydarzenie to propozycja udziału dla Wszystkich chętnych, rodzin z dziećmi, czy samych Wolontariuszy, w festynie pod hasłem „Wokół Hospicjum. Plenerowe Spotkanie Przyjaciół Idei Hospicyjnej Caritas”, także w niedzielę, 22 maja, na terenie przy budynku Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty – ul. Mieszka I 48, Kielce – w godzinach (11.00 – 14.00). Chcemy po prostu pobyć razem, cieszyć się majem, sobą nawzajem, drobnymi przyjemnościami i robić to wszystko blisko tych, dla których jesteśmy w Polach Nadziei – Pacjentów naszego Hospicjum. (szczegółowy program festynu na załączonym zdjęciu-plakacie w materiale, jak również na plakatach przy wejściu do szkoły).

Festyn-plakat

Wielkie podziękowanie na wielkie, hojne i stałe serce dla Hospicjum!

Wspieramy Hospicjum, bo cenimy każde życie ludzkie, aż do końca!

ks. Konrad Walerczak, ks. Dariusz Węgrzyn, s. Faustyna Czajkowska,
p. Krystyna Banasik