Święta to doskonały czas na dzielenie się dobrem z innymi.

#deutschplus #ostern

Święta to doskonały czas na dzielenie się dobrem z innymi.
Zaczęło się 31.03.2022r, a tak naprawdę trochę wcześniej ? Tego dnia spotkaliśmy na Teamsach z innymi szkołami, w których uczniowie, tak jak my zaczynają swoją przygodę z językiem niemieckim. Była to PSP nr 1 z Radomia i SP ze Śmiłowic. Uczniowie przedstawili się krótko w języku niemieckim, następnie opowiedziel o sobie i zaprezentowali rówieśnikom kartki świąteczne, które samodzielnie przygotowali. Potem rozmawialiśmy o zwyczajach wielkanocnych w naszych domach i krajach niemieckojęzycznych.
Następnie wymieniliśmy się kartkami, już tradycyjne, wysyłając je pocztą do zaprzyjaźnionych szkół.
Myślicie, że to koniec? Oczywiście, że nie!? Nasze kartki trafiły do osób najbardziej potrzebujących i samotnych oraz do Domów Pomocy Społecznej w naszych miastach. Dzięki temu zanieśliśmy trochę słońca i radości innym ludziom.
Wszystkim zaś życzymy: #FroheOstern! Wesołych Świąt Wielkanocnych.!