Dzień Ziemi

Dzień Ziemi (ang.Earth Day), znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia. Związane są z nim akcje prowadzone corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie.

W naszej szkole Dzień Ziemi uczciliśmy uroczyście poprzez zorganizowanie apelu wraz z uczniami klasy 5a i 5b. Ekobohaterzy znani z bajek uczyli dzieci, jak dbać o środowisko. Czerwony Kapturek, Minionek, Kubuś, Królik, Shrek, Fiona, Pinokio , Królewna Śnieżka i Pszczółka Maja posprzątali cały las, segregując odpady. Na zakończenie wystąpił zespół taneczny w choreografii pani Ewy Nowak.

Scenariusz przedstawienia przygotowały pani Dorota Broniś oraz pani Ewa Waleniak. Dekoracją zajęły się pani Marzenia Kwiecień oraz pani Aneta Trzcińska. Oprawę muzyczną zapewniła pani Emilia Orkisz. Fotorelację wykonał pan Piotr Surma.

Apel przypomniał wszystkim, jak ważna jest nasza planeta i że należy o nią dbać.

Dorota Broniś

Ewa Waleniak