Sukces w Konkursie Młodych Geografów

Uczennica klasy 8A – Gabriela Brych otrzymała wyróżnienie za zajęcie II miejsca w Konkursie Młodych Geografów!

24 marca 2022 w VI LO im. J. Słowackiego została przeprowadzona V edycja Konkursu Młodych Geografów dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego. Turniej jest objęty Honorowym Patronatem Kuratora Oświaty, wszyscy nagrodzeni uczniowie otrzymają dodatkowe punkty w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Organizatorami byli mgr Agata Górniak oraz mgr Mariusz Kowalczyk. Konkurs miał na celu m.in. rozwijanie i pogłębianie zainteresowania geografią oraz motywowania uczniów do korzystania z różnych źródeł informacji geograficznej.

Lista nagrodzonych:

Laureat I Miejsca – Sebastian Wyderski SP 15 (opiekun p. Edyta Salwa)

Wyróżnienie za zajęcie II miejsca – Gabriela Brych SP 1 (opiekun p. Ewa Waleniak)

Wyróżnienie za zajęcie III miejsca – Nikola Jarosz SP 12 (opiekun p. Agnieszka Wyderska)

Gabrysi serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów!

Nauczyciel geografii

Ewa Waleniak