Klasa 4a przygotowała paczkę dla Ukrainy

Uczniowie klasy 4a, pod kierunkiem katechetki s. Faustyny Czajkowskiej zgromadzili artykuły spożywcze i chemiczne, by wspólnie wziąć udział w ogólnopolskiej akcji Caritas „Paczka dla Ukrainy”. Dzieci z wielką radością i zapałem pakowały przyniesione przez siebie konserwy, leki, herbatę i inne rzeczy.

Czwartoklasiści pomagają nie tylko materialnie. Na katechezie uczą się Modlitwy do Świętego Michała Archanioła – patrona Ukrainy, by za jego wstawiennictwem modlić się o pokój dla narodu Ukraińskiego i dla całego świata.

Przeprowadzenie zbiórki i przygotowanie paczki byłoby niemożliwe bez udziału rodziców, ich ofiarnych serc i miłości bliźniego, do której wychowują swoje dzieci. Wiele rodzin z klasy 4a dużo wcześniej, samodzielnie przygotowało paczkę i włączyło się bezinteresownie i anonimowo w akcję Caritas. Są również tacy rodzice w klasie, którzy goszczą uchodźców z Ukrainy w swoich mieszkaniach. Bóg zapłać za wszelkie dobro i współpracę! Niech Pan Bóg wynagrodzi dobroć Waszych serc i Waszych rąk swoim błogosławieństwem! Bóg zapłać!

s. Faustyna Czajkowska