TANIEC + MODLITWA = ZDROWIE DUSZY i CIAŁA!

Nasza Szkoła zapewnia wielokierunkowy i wszechstronny rozwój ucznia, propaguje sport i zdrowy styl życia. Uczniowie dbają o własny rozwój intelektualny i duchowy. A gdyby te cele udało się połączyć podczas jednych zajęć? Udało się to pani Ewie Nowak, która we współpracy z s. Faustyną Czajkowską, przygotowała dla dzieci, warsztaty modlitwy tańcem.

Uczniowie klasy 2b poznali podstawowe pojęcia muzyczne takie jak: klucz wiolinowy, pięciolinia, dźwięki, gama, wartość nuty, metrum itp. Następnie dowiedzieli się, że muzyka i taniec od wieków towarzyszyły ludziom podczas modlitwy. Wyrażały radość i miłość do Pana Boga.

Po teoretycznym przygotowaniu przyszedł czas na zajęcia ruchowe. Dzięki wyjątkowym umiejętnościom instruktorki tańca i zdolnościom pedagogicznym, pani Ewa Nowak zachęciła wszystkich do wyjątkowej modlitwy – sercem, duszą i ciałem.

Ta katecheza z pewnością pozostanie na długo w rozradowanych sercach dzieci!

Ewa Nowak
s. Faustyna Czajkowska