Dzień Św. Patryka – Szkoła Promująca Zdrowie

Już po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Św. Patryka – patrona Irlandii. Głównym celem obchodów tego święta było przybliżenie uczniom zagadnień związanych z kulturą, tradycją i historią Irlandii. W tym dniu uczniowie założyli ubrania w kolorze zielonym, zaś nauczyciele dekorowali swój strójtrójlistną koniczynką – shamrock –która jest nieodłącznym elementem kultury świeckiejmającym zapewnić szczęście i pomyślność.Na głównym holu szkoły pojawiła się gazetka przedstawiająca informacje o patronie tego święta.

Dzieci z klas I-III tworzyły  prace plastyczne, poznawały słówka w języku irlandzkim oraz podpatrywały kroki tańca irlandzkiego, a uczniowie klas starszych przygotowali pyszne zielone desery.

Wisienką na torcie było w tym dniu posadzenie 10 klonów pospolitych Globosum wraz z panią Dyrektor, które upiększą otoczenie naszej szkoły oraz zapewnią nam lepszej jakości powietrze.

Serdecznie dziękujemy całej Społeczności szkolnej za włączenie się w obchody Dnia Św. Patryka, szczególne podziękowania kierujemy do wychowawców klas I-III.

Media o nas:

Zespół d.s. promocji zdrowia