Rodzice czytają dzieciom

W dniu 16.03.2021 r. na zajęcia lekcyjne do klasy 1B Szkoły Podstawowej nr 1 w Kielcach przyszła p. Ewelina Guz, mama uczennicy naszej klasy, aby przeczytać dzieciom fragment książki Julii Duszyńskiej „Cudaczek wyśmiewaczek”. Cudaczek „licho malusie i cieniutkie jak igła” mieszka w warkoczykach panny Obrażalskiej i bez trudu nakłania ją do złości. Ale dziewczynka, za radą dziwnego staruszka, postanawia się z nim rozprawić: musi wytrzymać trzy dni bez obrażania, a wtedy licho zniknie… Uczniowie z chęcią słuchali tekstu. Na koniec spotkania zostało wykonane zdjęcie pamiątkowe po czym uczniowie grzecznie pożegnali naszego gościa. Bardzo dziękujemy!

Marta Okopień