„Projektujemy szkolne murale” – warsztaty plastyczne z pracownikiem Świetlicy 4Kąty

Uczniowie klasy 1c oraz klasy 2b, we wtorek 8 marca, wzięli udział w warsztatach plastycznych prowadzonych przez panią Agatę Szrek pracującą na co dzień w Świetlicy Środowiskowej 4Kąty Filia nr 3. Pani Agata zaprezentowała uczniom przykładowe murale. Wyjaśniła, że mural to forma sztuki wizualnej znana już w prehistorii.

Monumentalna, wielkoformatowa grafika na ścianach budynku w dzisiejszych czasach może przekazywać ważne idee, upamiętniać rocznice ważnych wydarzeń historycznych lub przedstawiać reklamę przedsiębiorstwa czy instytucji.

Po teoretycznym wprowadzeniu dzieci z zapałem projektowały szkolne murale „Jedynki”. Za pomocą symboliki i podstawowych przyborów szkolnych wykonywały prace reklamujące szkołę. Dzięki pedagogicznej czujności i trafnym wskazówkom pani Agaty wszyscy świetnie się bawili a dziecięce prace zaskakiwały pomysłowością i kolorystyką.

Składamy serdeczne podziękowania pani Agacie Szrek i wszystkim pracownikom Świetlicy 4 Kąty za ogromną życzliwość oraz twórczą i owocną współpracę!

s. Faustyna Monika Czajkowska