Giełda Szkół Kształcenia Zawodowego – Dzień Szkolnictwa Zawodowego w CKZ

9 marca uczniowie klas ósmych uczestniczyli w Giełdzie Szkół Kształcenia Zawodowego. Gospodarzem wydarzenia było Centrum Kształcenia Zawodowego – CK Technik. Nasz udział w imprezie rozpoczęliśmy od zwiedzania budynku – Centrum Kształcenia Zawodowego. Następnie uczniowie zapoznali się z bogatą ofertą szkolnictwa zawodowego – techników i szkół branżowych na rok szkolny 2022/2023. Przy stoiskach przygotowanych przez poszczególne placówki mieli możliwość rozmowy z uczniami i nauczycielami danej szkoły. Mogli również podziwiać prezentacje umiejętności uczniów związane z kierunkami kształcenia.

Udział w Giełdzie Szkół Kształcenia Zawodowego był znakomitą okazją do określenia swoich preferencji dotyczących wyboru szkoły ponadpodstawowej kształcącej w danym zawodzie.

To było bardzo cenne wydarzenie, wzbogacające działania z zakresu doradztwa zawodowego w naszej szkole.

Więcej informacji o wydarzeniu:

Renata Petrus
Dorota Broniś