Realizujemy Ogólnopolski Projekt – „Misje z Pasją” POZDROWIENIA Z KAMERUNU

Od początku września bieżącego roku szkolnego realizujemy Ogólnopolski Projekt – „Misje z Pasją”.

Na miarę naszych możliwości pragniemy poznawać, odkrywać, nieść pomoc, pokój i dobro. Chcemy pomagać z miłością, z radością i z pasją!

Celem projektu jest rozwijanie w uczniach wrażliwości i budzenie ducha solidarności z dziećmi i młodzieżą w najuboższych krajach świata, integracja uczniów wokół idei otwartości na inne kultury i tolerancji, motywowanie społeczności szkoły do podejmowania różnorodnych inicjatyw misyjnych, poznanie rzeczywistości misyjnej i pracy polskich misjonarzy, wzbogacanie i rozwijanie umiejętności językowych uczniów, rozwijanie kompetencji kluczowych, kreatywności, twórczości i wrażliwości artystycznej.

W ramach projektu zrealizowaliśmy następujące działania: pogłębianie wiedzy i formacji pasyjnej, utrzymywanie kontaktu z placówką misyjną w Ndélélé w Kamerunie, prowadzenie zajęć edukacyjnych i katechezy w klasach 1-8, przygotowanie wystawy prac plastycznych „Krajobrazy Afryki, współredagowanie gazetki parafialnej W Rodzinie Józefa, Kiermasz Misyjny i akcja promocyjna szkoły.

Projekt będzie kontynuowany w drugim semestrze roku szkolnego 2021/2022.

W ostatnim czasie otrzymaliśmy podziękowania i pozdrowienia z Kamerunu! 🙂

Wychowawcy klas 1-3 oraz Katecheci SP1