Innowacja – Jedynkowe pejzaże piórem i pędzlem malowane

Innowacja organizacyjno-metodyczna Jedynkowe pejzaże piórem i pędzlem malowane została wdrożona do realizacji od 1 września 2021 r. i stanowi kontynuację działań z roku szkolnego 2020/2021. Jej głównym celem jest stwarzanie możliwości bycia współuczestnikiem i współtwórcą procesu kształcenia oraz kształtowanie kompetencji kluczowych poprzez rozwijanie pasji, zainteresowań, udział w życiu kulturalnym szkoły, pogłębienie rozwoju osobistego, społecznego i emocjonalnego uczniów. Ma ona zachęcić uczestników do integracji, współpracy, rozwijania talentów, twórczego myślenia.

W ramach innowacji zrealizowano następujące działania: wycieczka kl. 2a – „Śladami Stanisława Staszica”, warsztaty plastyczne – ”Jesień w Parku Staszica”, spotkanie z pracownikami Miejskiej Biblioteki Publicznej – „Zanim powstała Wikipedia”, akcja promocyjna szkoły, apel z okazji XXI Dnia Papieskiego, współredagowanie gazetki parafialnej „W Rodzinie Józefa”, szkolne jasełka.

Innowacja Jedynkowe pejzaże piórem i pędzlem malowane będzie kontynuowana w drugim semestrze roku szkolnego 2021/2022.

Składam serdeczne podziękowania Księdzu Prałatowi – Janowi Iłczykowi Proboszczowi Parafii Św. Józefa, Dyrekcji Szkoły, kierownictwu i p. Agacie Szrek ze Świetlicy Środowiskowej 4Kąty Filia nr 3, p. Joannie Nowakowskiej – kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia nr 10 oraz p. Anecie Rakowskiej, która jest starszym kustoszem w MBP Mediateka Kielce – za otwartość, życzliwość i owocną współpracę w realizacji innowacji!

s. Faustyna Monika Czajkowska