Aktywne przerwy

Szkoła to nie tylko nauka, ale i zabawa – wiedzą o tym dobrze najmłodsi uczniowie naszej szkoły. W czasie przerw, pod okiem dyżurujących nauczycieli mogą m.in. pokonywać tory przeszkód, grać w tenisa stołowego, skakać na skakankach, grać w piłkę czy ćwiczyć jogę. Uczniowie bardzo chętnie korzystają z tych i innych form rozrywki. Jest to doskonały pomysł na spożytkowanie energii, która nagromadziła się podczas zajęć.

„Aktywna przerwa” zakłada wyeliminowanie niebezpiecznych zachowań, pomoc w rozładowaniu napięcia, stworzenie warunków do twórczych działań, czynnego odpoczynku, nauki poprzez zabawę i zintegrowanie uczniów. Ponadto, codzienne wielogodzinne przebywanie dziecka w szkole w pozycji siedzącej jest czynnikiem szkodliwie wpływającym na rozwój młodego organizmu, dlatego też dbamy o to, by dzieci miały zapewnioną odpowiednią dawkę ruchu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Ewa Nowak
Karolina Skalska-Łosin