Dwujęzycznie o zdrowiu w klasach młodszych – Szkoła Promująca Zdrowie

W ramach zajęć języka angielskiego uczniowie klas młodszych pod opieką p. Marty Okopień, p. Marty Pawlak i p. Karoliny Skalskiej-Łosin poznawali i utrwalali słownictwo związane z tematyką zdrowia, właściwego odżywiania i zdrowego stylu życia. W trakcie lekcji dzieci poznały nazwy warzyw i owoców, wykonywały i podpisywały ich modele z plasteliny. Nowe słówka utrwalały śpiewając piosenkę „Do you like …?”. Na zajęciach klasy rozmawiały o tym co wpływa na nasze zdrowie, wysłuchały piosenki w języku angielskim o tym, co jest dobre dla naszego organizmu. Podsumowaniem zajęć było rozwiązywanie quizów na tablicy multimedialnej dotyczących zdrowych i niezdrowych produktów.

Lekcje sprawiły uczniom wielką radość, gdyż oprócz utrwalenia słownictwa dzieci dobrze bawiły się zaskakując swoimi pomysłami jak wykonać marchewkę czy brokuła z plasteliny, aby wyglądały realnie.

Zespół d.s. promocji zdrowia

Krystyna Banasik