#SzkołaPamięta

Szkoła Podstawowa nr 1 w Kielcach aktywnie włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki „#SzkołaPamięta”. Celem akcji jest upamiętnienie ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych. Inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji obchodów Dnia Zadusznego. W tym czasie wspominamy naszych bliskich, którzy zakończyli już ziemską wędrówkę oraz tych, którzy na zawsze zapisali się na kartach historii naszej Ojczyzny.

Nasza szkoła także pamięta.

• Nawiedziliśmy miejsce pamięci Świętego Jana Pawła II.
  • Odwiedziliśmy miejsce pamięci patrona Szkoły Stanisława Staszica.
  • Udaliśmy się do krypty Bazyliki Katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny gdzie pochowani są kieleccy biskupi.
  • Projektowaliśmy znicze dla żołnierzy, którzy oddali swoje życie w obronie Ojczyzny.
  • Przygotowaliśmy wystawę portretów Wielkich Polaków.

Wszystkich bliskich zmarły otaczamy modlitwą, dobrą myślą, życzliwym wspomnieniem tak, by na zawsze żyli w naszych sercach.

s. F. Czajkowska, I. Kościelecka, ks. D. Węgrzyn, ks. K. Walerczak