Dzień Papieski

Dzień Papieża Jana Pawła II obchodzony w naszym kraju oraz równolegle przeżywany w Kościele Dzień Papieski to wyjątkowy czas, w którym z miłością i wdzięcznością wspominamy osobę Jana Pawła II.

Każdy Dzień Papieski mają swój wyjątkowy charakter i duchowe przesłanie. W tym roku przeżywamy go pod hasłem „Nie lękajcie się!”. Organizatorzy przygotowują specjalną oprawę liturgiczną Mszy Świętych, wolontariusze zbierają fundusze na stypendia dla uzdolnionej ubogiej młodzieży, odbywają się koncerty, wystawy i przedstawienia.

Także nasza szkoła włączyła się w to niezwykłe świętowanie. Uczniowie klasy 4a pod kierunkiem katechetki s. Faustyny Czajkowskiej oraz chór szkolny pod kierunkiem p. Emilii Orkisz przygotowali program artystyczny, który możemy obejrzeć na YouTube.

Emilia Orkisz
s. Faustyna Czajkowska