Międzynarodowy Dzień Języków Obcych –Escape Garden

30 września 2021r. 4-osobowa grupa uczniów klasy  8 a zaangażowanych w szkolny wolontariat wzięła udział w Międzynarodowym Dniu Języków Obcych oraz Escape Garden, który odbył się na Terenie Rodzinnych Ogródków Działkowych w Kielcach. Organizatorami tego wydarzenia było Regionalne Centrum Wolontariatu wraz ze Stowarzyszeniem Impakt.

Działania miały na celu zwiększyć świadomość na temat wolontariatu międzynarodowego, wymian, szkoleń, pracy i staży za granicą. Była to też doskonała okazja, aby Uczniowie i Uczennice poprzez elementy edukacji nieformalnej podnieśli swoje kompetencje językowe. Escape Garden miało charakter gry miejskiej na ograniczonym terenie działkowym – liczyła się  kreatywność, zaangażowanie i pomysłowość, aby odnaleźć prawidłową ścieżkę i rozwiązać zadania językowe i dotyczące programów europejskich.
Do udziału w grze zgłosiło się 4 drużyny. Z rozwiązaniem zagadek oraz wykonaniem zadań, które zostały przygotowane dla uczestników nasi uczniowie nie mieli problemu i zdobyli dość okazałą liczbę punktów. Na zakończenie wszyscy biorący udział w grze otrzymali upominki.

Warto dodać, że pomimo niezbyt sprzyjającej aury wszyscy bawili się doskonale.

Małgorzata Wojciechowska