I Festiwal Wiatru – Kielce 2021

Nasza szkoła przyłączyła się do I edycji Festiwalu Wiatru organizowanego przez Urząd Miasta w Kielcach.
W dniu 22.09.2021 w Zespole Szkół nr 2 przy ul. Jagiellońskiej w Kielcach uczniowie naszej szkoły brali udział w zajęciach ze strzelectwa sportowego w ramach pierwszej edycji wydarzenia kulturalnego „Festiwal Wiatru” Miasta Kielce. Podczas zajęć dzieci zaznajomiły się z podstawowymi zasadami ,,strzelectwa sportowego pneumatycznego”- czyli nauki strzelania dla początkujących połączonych z projekcją filmów instruktażowych. Swoją wiedzę oraz umiejętności zweryfikowali podczas zawodów strzeleckich w kategorii Szkół Podstawowych w ramach wydarzenia kulturalnego pod egidą Prezydenta Miasta Kielce ,,Festiwal Wiatru”.

Uczeń z naszej szkoły Maciej Kazusek zdobył 3 miejsce w kategorii szkół podstawowych. Pozostali uczniowie reprezentujący naszą szkołę otrzymali dyplomy za udział na zajęciach na sportowej strzelnicy pneumatycznej.

Serdecznie pozdrawiam i gratuluję oraz życzę dalszych sukcesów sportowych.

Ze sportowym pozdrowieniem Nauczyciel Wychowania Fizycznego:
Remigiusz Krzywda.