Serce „JEDYNKI” i Józefa nakręcone na DOBRE!

Po włączeniu się w całoroczną Kampanię POLA NADZIEI 2020/2021 Szlachetna inicjatywa naszej Szkoły, mianowicie bezterminowa współpraca z Diecezjalnym Centrum Wolontariatu w ramach eko-akcji „ODKRĘĆ marnowanie – NAKRĘĆ pomaganie” NAKRĘCIŁA SIĘ NA DOBRE!

Nakrętek przybywa jak grzybów po deszczu, za co jesteśmy wdzięczni każdemu z ofiarodawców, którzy „napełniają” Serca nawet małymi nakrętkami, których nie marnujemy, a wykorzystujemy jak małe cegiełki na pomoc Hospicjum św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach, a także na rehabilitację małego, chorego chłopca o imieniu Wiktor, któremu już jako Szkoła wcześniej pomagaliśmy!

Dołącza do nas coraz więcej osób i wszyscy stajemy się Ekologami Miłosierdzia. Świat i ludzie chorzy potrzebują naszego wsparcia! Każdy z nas korzysta z wielu butelek czy kartonów. Zamykane są one plastikowymi nakrętkami, które łatwo poddać recyklingowi. Wielu z nas wyrobiło sobie już nawyk ich zbierania. To nie tylko kilka cm3 mniej odpadów, ale zebrane tworzywo zostanie sprzedane do ponownego użycia, a z uzyskanych pieniędzy wsparcie otrzyma m.in. Hospicjum Caritas im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach. Fundusze przeznaczone zostaną na zakup niezbędnego sprzętu medycznego.

Przypomnijmy, że za 80 kg nakrętek można kupić stolik do łóżka chorego, za 400 kg – materac przeciwodleżynowy, za 2,5 tony – elektryczne łóżko rehabilitacyjne. Każda nakrętka to konkretna pomoc: nie czekaj, zbieraj – przekazuj – pomagaj! ?” – (zobacz więcej: #OdkręćNakręć – facebook)

Nakręciliśmy się nasze DOBRE, dlatego Wielkie Serce dla Hospicjum nigdy nie będzie puste i często się przepełnia jak widać na dołączonych zdjęciach (JUŻ 5 SERC JEDYNKI ❤️❤️❤️❤️❤️ i 9 SERC Józefa ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ ! )

W imieniu wszystkich chorych, cierpiących, podopiecznych kieleckiego Hospicjum, a także w imieniu chorego chłopca Wiktora, bardzo wszystkim dziękujemy za wszelkie dobro i pomoc, za każdą nakrętkę na wagę miłości! BÓG ZAPŁAĆ!

ks. Konrad Walerczak, ks. Dariusz Węgrzyn, p. Krystyna Banasik