Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas ósmych

W dniu 25 czerwca klasy siódme uroczyście pożegnały Ósmoklasistów. Akademię poprowadziła reprezentacja klas siódmych (Ewa Hlebicka – Józefowicz, Maja Choińska oraz Cezary Kromer). Na początku odbyło się przekazanie pocztu sztandarowego siódmoklasistom. Ceremonię poprowadziła pani Marta Więckowska. W części artystycznej wystąpiła Ewa Hlebicka – Józefowicz z 7c z piosenką Darii Zawiałow ,,Jeszcze w zielone gramy” oraz Karolina Gola z 4b z piosenką Edyty Geppert pt. ,,Och, życie kocham Cię nad życie”. Kolejnym muzycznym upominkiem był układ taneczny pt.,,Daddy” w choreografii pani Ewy Nowak, do którego zaśpiewała pani Emilia Orkisz . Doniosłość chwili podkreśliła gra Jakuba Gozdka z 7c na puzonie. W części oficjalnej wychowawcy wręczyli świadectwa z wyróżnieniem oraz zostały rozdane nagrody statutowe. Nagrodę ,,Sportowiec Roku” otrzymała Maja Pulut z 8 b. ,,Talentem Artystycznym” została Odetta Relidzyńska z 7a . Z kolei statuetkę ,,Uczeń Roku” otrzymali: Kamil Mazur z 6a, Cezary Kromer z 7b oraz Wojciech Graba z 8c. ,,Nagrodę Staszicowską” otrzymał Wojciech Graba. Po przemówieniu pani dyrektor – Żanety Szczepaniak ósmoklasiści podziękowali Dyrekcji oraz wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły. Rada Rodziców wręczyła Dyrekcji kwiaty. Pani Dyrektor złożyła szczególne podziękowania przedstawicielom Rady Rodziców: pani Katarzynie Wrzosek, pani Dorocie Hlebickiej – Józefowicz oraz Panu Tomaszowi Mazurowi i Panu Arkadiuszowi Jeziorskiemu za zaangażowanie w życie szkoły.

Klasy siódme skierowały do swych starszych kolegów następujące słowa:

Drogie Koleżanki i drodzy Koledzy!

Gratulujemy Wam ukończenia szkoły. Dziś kończy się pewien etap Waszego życia, czeka Was nowa szkoła, nowi nauczyciele i koledzy. Życzymy Wam, by każda nowo zawarta przyjaźń okazała się szczera i wierna. Nowi nauczyciele niech będą wyrozumiali i sprawiedliwi. Niech innym będzie dobrze z Wami, a Wam z innymi. Mamy nadzieję, że będziecie wracać myślami do lat szkolnych, do naszych wspólnych chwil, do naszej Jedynki.

Na zakończenie szkolny chór ,,Jedynkowe nuty” pod kierownictwem pani Emilii Orkisz zaśpiewał utwór Marka Grechuty ,,Dni, których nie znamy”.

Drodzy Ósmoklasiści ! Pamiętajcie, że ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy. Wszystko przed Wami. Życzymy powodzenia w dalszej edukacji.

Wychowawcy klas siódmych;

7a – Grzegorz Kołomański