Wycieczka klasy 4a

Po trudach nauki zdalnej całego roku szkolnego, nadszedł  czas na odpoczynek i integrację dzieci w społeczności klasowej, w relacjach wzajemnych rozmów, spotkań z kolegami i koleżankami. 14 czerwca uczniowie 4a odwiedzili Gród „Pędzików” koło Chęcin.  To wyjątkowe miejsce nie tylko imituje czasy średniowiecza, ale jest miejscem, gdzie odwiedzający mogą spotkać repliki dawnych elementów budownictwa obronnego czy fortyfikacji. Podczas wycieczki czwartoklasiści przenieśli się w komiksowe realia wiosek Asteriksa i Obeliksa czy rodzimych wojów – Kajka i Kokosza. W grodzie zobaczyli m.in. drewniany zamek z wieżą obronną, wioskę rycerską z łaźnią, kuchnię wyposażoną w piec chlebowy, strzelnicę oraz namioty rycerskie. W  kuźni odbył się pokaz bicia monet, a wszyscy chętni przymierzali elementy średniowiecznego uzbrojenia. Niewątpliwie największą przyjemność uczniomsprawiła nauka strzelania z łuku.

Pogoda i humor nam dopisały, a wesołe miny na zdjęciach świadczą o udanej wycieczce.

Katarzyna Szostak