Uniwersytet Dzieci – projekt „Lekcje z emocjami” w klasach 5a i 5b

Przez cały rok szkolny 2020/2021 uczniowie klas 5a i 5b uczestniczyli w projekcie edukacyjnym pod patronatem Uniwersytetu Dzieci, którego misją jest rozwijanie potencjału twórczego i intelektualnego dzieci, aby mogły one w pełni korzystać ze swoich talentów, zrozumieć świat i skutecznie w nim działać. W ramach zajęć z wychowawcą uczniowie zrealizowali cykl 8 zajęć pod hasłem „Lekcje z emocjami. Jak dbać o swój nastrój?”. Brali udział w aktywnościach, podczas których rozpoznawali, oswajali, i wyrażali własne emocje. Poznali także strategie radzenia sobie z nimi. Projekt pozwolił wesprzeć uczniów w rozwoju tak istotnych kompetencji, jak: kreatywność, otwartość, myślenie krytyczne i analityczne, innowacyjność, empatia oraz umiejętność pracy projektowej i współpracy. Zwieńczeniem pracy uczniów było uzyskanie dyplomów dla klas.

Anna Mazur

Krystyna Banasik