Świetlicowa współpraca z MBP w Kielcach

W ramach współpracy, a jednocześnie promocji czytelnictwa wśród młodszych uczniów, naszą szkołę odwiedziły pracownice filii nr 10 Miejskiej Biblioteki Publicznej. Panie bibliotekarki przygotowały fantastyczne atrakcje dla dzieci. Tematem przewodnim była wiosna. Zajęcia rozpoczęły się od wspólnego czytania opowiadania o wiośnie, następnie przygotowane zostały koperty z zagadkami, które dzieci odgadywały. Każda poprawna odpowiedź miała swój obrazkowy odpowiednik, który można było przypiąć na przygotowanej tablicy. Z przypiętych obrazków powstała wspaniała wiosenna łąka. Panie bibliotekarki zaprezentowały również książki o tematyce wiosennej, które można wypożyczyć w filii nr 10. Na koniec uczniowie oraz goście zrobili sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie. Na pewno nie będzie to nasze ostatnie spotkanie z MBP w Kielcach. Zapraszamy ponownie!

Elżbieta Szymczyk – kierownik świetlicy szkolnej
Karolina Skalska-Łosin