WOLONTARIAT – Europejski Korpus Solidarności

W ramach uzyskanego przez szkołę Certyfikatu Europejskiego Korpusu Solidarności, gościmy pod naszym dachem wolontariuszkę Likę, która przyjechała do nas z Gruzji. W klasie 1b przeprowadziła prezentację dotyczącą jej kraju. Dzieci dowiedziały się gdzie dokładnie leży Gruzja, ilu ma mieszkańców i jaką ma powierzchnię, jak wygląda ich godło i flaga,  w jakim języku mówią Gruzini, jakie są ich tradycyjne potrawy oraz jak wygląda tradycyjny gruziński taniec. Wiedzą też, że tamtejszy klimat jest bardzo zróżnicowany, są tam wysokie ośnieżone góry, półpustynie, stepy i gęste tropiki. Prócz tego na terenie Gruzji znajduje się ponad 600 jaskiń oraz wyżebrze Morza Czarnego.

Dzieci miały dużo pytań do Like, która chętnie na nie odpowiedziała. Po prezentacji wszystkie jednogłośnie stwierdziły, że chętnie w przyszłości odwiedzą Gruzję.

Agnieszka Rycombel