Lekcja przyrody – warsztaty online w Zespole Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Kielcach

Dnia 27 kwietnia 2021 roku uczniowie klas 4a i 4b na lekcjach przyrody uczestniczyli w warsztatach online prowadzonych przez Panią Wiktorię Porzucek z Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Kielcach. Tematem naszych spotkań były formy ochrony przyrody. Zajęcia obfitowały w wiele ciekawych legend, wiadomości na temat parków narodowych, parków krajobrazowych oraz malowniczych zdjęć niezwykłych pomników przyrody. Oczywiście nie zabrakło zagadek przyrodniczych z którymi uczniowie klas czwartych poradzili sobie wyśmienicie. Już dziś umówiliśmy się na zajęcia w terenie licząc, że wkrótce będziemy mogli na żywo podziwiać osobliwe elementy przyrodnicze naszego województwa.

Krystyna Banasik – nauczyciel biologii, przyrody