Warsztaty kaligrafii z Miejską Biblioteką Publiczną Filia nr 10 w Kielcach

Pierwszoklasiści wzięli udział w spotkaniu on-line prowadzonym przez Panią Joannę Nowakowską – kierownika Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia nr 10 w Kielcach. Pani kierownik przypomniała naszym najmłodszym uczniom podstawowe zasady sztuki estetycznego i starannego pisania. Dzięki zagadkom dzieci odkrywały jak jedna litera potrafi zmienić cały wyraz.

Pod czujnym okiem wychowawczyni – p. Iwony Kościeleckiej uczniowie klasy 1a kaligrafowali imiona i nazwisko patrona naszej szkoły – Stanisław Wawrzyniec Staszic.

Spotkanie zorganizowane podczas XXIX Tygodnia Kultury Języka wpisuje się w realizację innowacji pedagogicznej – „Jedynkowe pejzaże piórem i pędzlem malowane”.

Dzięki owocnej współpracy oraz ogromnej życzliwości kierownictwa i pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia nr 10 w Kielcach – otrzymaliśmy piękny dar przekazany przez Panią Joannę Nowakowską na rzecz naszej Szkolnej Biblioteki – „Wielką Encyklopedię Jana Pawła II”. Na ręce Pani Kierownik dziękujemy za otwartość i wszelkie dobro!

Iwona Kościelecka
s. F. M. Czajkowska