Eko dizajn

Uczniowie klas 5a i 5b spotkali się na lekcji online z p. Katarzyną Domańską z Instytutu Dizajnu w Kielcach. Tematem spotkania był Eko dizajn. Uczniowie w trakcie zajęć poznali pojęcia dizajnu oraz śladu węglowego. Przypomnieli sobie co to jest recykling, segregacja śmieci i jaki wpływ każdy z nas ma na produkcję odpadów. W trakcie zajęć dowiedzieli się jak w przyjazny dla środowiska sposób zastąpić plastikowe przedmioty jednorazowego użytku. Pani Katarzyna pokazała również dzieciom ciekawe przykłady przedmiotów użytkowych, które dostały drugie życie. Uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca projektanta i obejrzeli efekty ich pracy. Zajęcia zakończyła gra on-line podczas której utrwalili wiedzę ekologiczną. Zachęcamy do sprawdzenia swojej wiedzy oraz przeczytania książeczki o problemach naszej planety.

link do gry

link do strony z książeczką

Anna Mazur

Krystyna Banasik