Lekcja z ratownikiem

W dniach 15 – 16 lutego klasy VIII w ramach lekcji Edukacji dla bezpieczeństwa wzięły udział w nietypowych zajęciach. Gościliśmy na nich Pana Karola Madeja, ratownika medycznego.

Zajęcia w formie warsztatów na platformie Teams były poświęcone: organizacji ratownictwa medycznego w naszym mieście, aspektom prawnym związanym z udzielaniem pierwszej pomocy oraz codzienności w niełatwej pracy ratownika. Dowiedzieliśmy się dzięki niemu wielu ciekawych rzeczy.
Nie zabrakło również pytań ze strony uczniów oraz praktycznych porad ze strony profesjonalisty,
dotyczących samej techniki udzielania pierwszej pomocy i zachowania się w sytuacjach kryzysowych.

Bardzo dziękujemy Panu Karolowi za obecność i liczymy, że uda się nam spotkać na zajęciach praktycznych, już na terenie szkoły.

Patryk Kozieł
n-l Edukacji dla bezpieczeństwa