Uroczystość Poświęcenia Pamiątek Komunijnych

Jednym ze sposobów wyrażania naszej wiary jest posiadanie znaków, które kierują naszą myśl ku Bogu. Przypominają one o bezgranicznej miłości Niebieskiego Ojca, o ochronie i opiece Matki Bożej. Jako uczniowie Pana Jezusa sami mamy stawać się drogowskazem, który pokaże innym drogę do nieba.

Uczniowie klas trzecich z naszej szkoły – w sobotę 6 lutego 2021 r. – zgromadzili się w kościele świętego Józefa Robotnika, by wziąć udział w doniosłej Uroczystości Poświecenia Pamiątek Komunijnych.

Przyniesione przez nich świece, modlitewniki i medaliki, poświęcone przez ks. Proboszcza Jana Iłczyka – stały się dla dzieci oraz ich rodzin cennymi pamiątkami duchowego rozwoju.

Uroczystość odbyła się pod kierunkiem duszpasterzy i katechetów w ramach realizacji programu przygotowań do Pierwszej Komunii Świętej.

s. Faustyna Monika Czajkowska