„List Ojca Świętego Jana Pawła II do Dzieci”

Na zakończenie Roku Rodziny – 13 grudnia 1994 roku Ojciec Święty Jan Paweł II napisał niezwykle serdeczny i wyjątkowy „List do Dzieci”.
Papież poświęca w nim dużo miejsca takim zagadnieniom jak: Pierwsza Komunia Święta, katecheza, niedzielna Eucharystia oraz Święta Bożego Narodzenia. Wspomina też o wielkiej roli wspólnoty rodzinnej oraz porusza bolesne problemy dzieci z różnych części świata.
Na zakończenie Jan Paweł II wzywa dzieci do szukania swojej ścieżki życiowego powołania.

Uczniowie naszej szkoły wyobrażali sobie dokument wydany w formie książki, do której samodzielnie projektowali okładkę. Prace plastyczne, wykonywane dowolną techniką, wzięły udział w konkursie.

Najpiękniejsze okładki zaprezentowali Lena Makowska kl. 1a i Filip Łabuz kl. 1a.

Na zdjęciach przedstawiamy przykładowe projekty uczniów SP1 z klas pierwszych, drugich i trzecich.

s. Faustyna Monika Czajkowska