JEDYNKA z sercem dla ubogich i potrzebujących

Niektóre osoby z naszego Szkolnego Koła Wolontariatu „JEDYNKI” odważnie z wielkim sercem, za zgodą i wsparciem swoich rodziców, włączyły w kolejną współpracę z Caritas Diecezji Kieleckiej, w ramach akcji pn. “Tytka Charytatywna”.

Akcja wyrosła z obchodów Światowego Dnia Ubogich, ustanowionego przez Ojca Świętego Franciszka, który zachęcał do solidarności z ubogimi poprzez modlitwę i podejmowane dzieła miłosierdzia. Tegoroczny, IV Światowy Dzień Ubogich obchodziliśmy 15 listopada pod hasłem “Wyciągnij rękę do ubogiego”. Inicjatywa pomocy potrzebującym “Tytka Charytatywna” zapoczątkowana została właśnie w tym dniu, ale jej realizacja rozciągnęła się na okres przedświąteczny.

Wielu ludzi o dobrym i wrażliwym sercu, także z naszej parafii, zaskoczyła wielką hojnością w dostarczaniu wielu produktów spożywczych i środków chemicznych, z których to rzeczy, przygotowano ponad 100 paczek świątecznych, które następnie zostały dostarczone do osób ubogich, samotnych, potrzebujących z terenu naszej parafii, św. Józefa Robotnika w Kielcach,

W dostarczeniu kilkunastu żywnościowych paczek świątecznych do osób najbardziej potrzebujących wzięli udział – pomimo trwającej epidemii, z zachowaniem odpowiedniego dystansu, w maseczkach – dzielni wolontariusze, młodzież z klas siódmych i ósmych z „Jedynki”.

Nie obyło się oczywiście bez wzruszeń, zaskoczenia, wielkiej wdzięczności i radości ze strony osób obdarowanych świąteczną paczką, co widać, chociażby na dołączonych zdjęciach.

Warto innych obdarzać, zaskakiwać dobrem, a szczególnie tych, którym jest trudniej niż nam.

Dziękujemy naszym odważnym Wolontariuszom z sercem i wyciągniętą dłonią do ubogiego.

Ks. Konrad Walerczak
Ks. dkn Michał Segiet
Agnieszka Rycombel
Szkolne Koło Wolontariatu „JEDYNKI”