Dni Czystego Powietrza

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w proekologicznym wydarzeniu „Dni Czystego Powietrza” w ramach realizacji zadania publicznego – Misja ZERO SMOGU.

Tegoroczna akcja była realizowana za pomocą gry online pod hasłem „Jak zobaczyć SMOG?” znajdującej się na stronie kielcepoludnie.zhp.pl.

Dzieci dzięki kreatywnym łamigłówkom, zagadkom i krzyżówkom mogły pogłębiać swoją wiedzę na temat: co to jest „smog”, jakie są przyczyny powstawania tego zanieczyszczenia i jakie mogą być konsekwencje smogu dla zdrowia człowieka i środowiska naturalnego.

Celem akcji „Dni Czystego Powietrza” jest propagowanie właściwych postaw i zachowań ekologicznych. Taka forma edukacji ma uświadomić nam wszystkim, jak wielki mamy wpływ na zanieczyszczenie atmosfery i na zdrowie człowieka.

Krystyna Banasik
Dariusz Stępień